Daržininkui

juoduoja pomidorų lapai

Kodėl juoduoja pomidorų lapai ir ką daryti

Jei pomidorų lapai pradeda juoduoti, tai gali būti kelių, galimų problemų požymiai. Pateiksime keletą, dažniausiai pasitaikančių priežasčių, ir ką daryti susidūrus su šia problema. Dažniausiai pasitaikančios pomidorų lapų juodavimo priežastys Pomidorų sausligė, Juodasis puvinys ar Tomato Alternaria: yra grybelinė liga, pažeidžianti pomidorų augalus. Paprastai prasideda kaip mažos juodos dėmės ant apatinių lapų, kurios palaipsniui didėja. …

Kodėl juoduoja pomidorų lapai ir ką daryti Read More »

bulvės

Ar bulvės…? Klausimai ir atsakymai

Ar bulvės dauginamos atlankomis? Atlankomis dauginamos tik labai vertingų veislių bulvės. Balandžio viduryje atrenkami stambūs gumbai, dvi savaites daiginami šviesoje, po to pasodinami į nedidelę dėžę. Kai ūgliai išauga 5-8 cm, gumbai iš dėžės išimami, atskiriamos atlankos kartu su šaknimis ir balandžio pabaigoje pasodinamos į lysvę paliekant 40-45 cm tarpą tarp eilių ir 20 cm …

Ar bulvės…? Klausimai ir atsakymai Read More »

darzoves siltnamyje

Kaip tinkamai auginti daržoves sodo šiltnamyje?

Mėgstate savo sode augintas daržoves? Puiku, kadangi lietuviška žemė yra derlinga ir beveik kiekvienas, kuris turi nuosavą žemės plotelį gali užsiauginti tai, ką nori. Žinoma, ne viskas taip paprasta, reikia išmanyti tam tikrus daržovių auginimo niuansus. Štai kai kurios daržovės šiltnamyje tikrai auga ne pas visus, tačiau tie, kurie stengiasi – galės džiaugtis ir skaniais …

Kaip tinkamai auginti daržoves sodo šiltnamyje? Read More »

Augalų kenkėjų naikinimas liaudiškomis priemonėmis

Jei augalus užpuolė negeri vabaliukai, tuomet galima pabandyti pasinaudoti liaudies išmintimi. Keletas kovos su niekadėjais būdų. Pelynų nuoviras Pelynų nuoviru patariama naikinti lapgraužių vikšrus. 1 kg apvytintos pelynų žolės užpilkite nedideliu kiekiu vandens, 10-15 min. virkite ant vidutinio kaitrumo ugnies, o kai nuoviras atvės, jį nukoškite ir praskieskite vandeniu, kad šio tirpalo susidarytų 10 litrų. Paruoštu tirpalu nupurkškite vaismedžius …

Augalų kenkėjų naikinimas liaudiškomis priemonėmis Read More »

Pasiruoškime žemės pavasarinių daržovių daigams

Pavasarį dažnai pavėluojame išauginti daržovių daigų vien dėl to, kad iš rudens nebuvome pasiruošę žemės. Paprastai pavasarį visa žemė būna dar padengta sniegu arba giliai įšalusi. Todėl turime žemės pasiruošti tuomet, kada tai nesunku padaryti. Auginant daržovių daigus reikia turėti mėšlinės, velėninės, lapinės ar kitokios pūdyminės žemės. Pasiruošę jos laiku, pavasarį galėsime anksčiau pradėti auginti daigus ir greičiau valgyti žaliąsias daržoves. …

Pasiruoškime žemės pavasarinių daržovių daigams Read More »

Pirmieji žalumynai – lapiniai ridikėliai ir pipirnės

Lapiniai ridikėliai ir pipirnės yra labai vertingos lapinės daržovės. Jose gausu žaliųjų proteinų, vitamino C, mineralinių medžiagų – kalio, kalcio, natrio, magnio, geležies. Jų žmogaus organizmui žiemą labai trūksta. Lapinius ridikėlius bei pipirnes sėkite i gilią lėkštę ar plastmasinius indelius, kurių gylis 2-3 cm. Dugną puriai išklokite vata arba filtriniu popieriumi iki indelio viršaus. Prieš …

Pirmieji žalumynai – lapiniai ridikėliai ir pipirnės Read More »

Braškių lapų pjovimas

Braškių lapų pjovimas Nuėmus derlių, braškių kereliai turi išauginti naują vešlią lapiją, todėl dažnai siūloma senus lapus nupjauti. Šalyse, kur braškių vegetacija ilgesnė, nupjovus jų lapus, kitų metų derlius padidėja. Tačiau, kai vegetacija trumpa, tai tik sumažina derlių. Lietuvoje braškių lapų pjauti nepatartina, tačiau labai ligotuose, kenkėjų apniktuose ir piktžolėtuose braškynuose lapus pjauti galima. Lapai …

Braškių lapų pjovimas Read More »

Scroll to Top