Dirvos tręšimas rudenį

Gausų derlių pavyks užauginti tik tada, jei dirvoje bus pakankamai augalams reikalingų maistinių medžiagų.
Svarbiausios augalų maistinės medžiagos yra šios: azotas, fosforas, kalis ir kalcis.
Azotą augalai vartoja aktyviai augindami ūglius ir lapus, todėl šiomis trąšomis dirvožemį patariama tręšti nuo pavasario iki vidurvasario.
Fosforas skatina žiedpumpurrų susidarymą, kalis spartina augimą, stiprina ir apsaugo nuo kenkėjų bei ligų, o kalcis reguliuoja dirvos rūgštingumą.
Augalams taip pat reikalingi mikroelementai: manganas, boras, varis, magnis, geležis, molibdenas. Tačiau šių medžiagų augalams reikia nedideliais kiekiais. Šių mikroelementų yra mėšle, medžio pelenuose, taip pat ir kompleksinėse mineralinėse trąšose. Dalis mikroelementų „sugrįžta” į dirvožemį, kai deginame piktžoles, augalines atliekas, lapus ir stiebus.
Dirvožemį reikia tręšti ne bet kaip, o tinkamai. Visų pirma atminkite, kad augalams nepakenksite, jei mineralines trąšas gausiai beisite tik į derlingą, o ne į nualintą dirvą.
Įvairių rūšių dirvožemį reikia nevienodai ir tręšti. Sunkiame molio dirvožemyje mažai oro ir maistinių medžiagų, todėl, jei norite šiame dirvožemyje užauginti gausų derlių, jį privalote tręšti.
Bet kuriais atvejais augalus geriau tręšti nedideliais trąšų kiekiais.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top