Krosandra

Krosandra (Crossandra infundibuliformis)

Viena iš penkiasdešimties šios genties rūšių, Crossandra infundibuliformis 1817 metais buvo atvežta į Europą iš Lidijos. Gėlininkams ji nepatiko dėl savo įnoringo būdo, bet kai vienas švedų sodininkas šeštame dešimtmetyje veislininkystės būdu pašalino jos “tropinius kaprizus”, vėl išpopuliarėjo. Jos veislė ‘Mona Wallhed’. mėgiama ir šiandien. Ji gerokai smulkesnė ir kresnesnė už natūraliai gamtoje augančias apie 1 m aukščio savo seseris. Piltuvėlio formos geltoni, gelsvai rožiniai arba oranžiniai žiedai grupuojasi varpomis ant ilgų kotų, kurie išauga iš lapų pažastėlių.

Laistymas, tręšimas: Augimo ir žydėjimo laikotarpiu laistyti gausiai minkštu, kambario temperatūros vandeniu, nuo spalio iki vasario mėnesio neperlieti. Nuo kovo iki rugpjūčio kas 14 dienų į laistomąjį vandenį įmaišyti gėlių trąšų.

Kiti priežiūros ypatumai: Oras turi būti labai drėgnas, todėl patartina augalą dažnai apipurkšti, bet šiukštu nesušlapinti žiedų! Pavasari persodinti į T, TKS 2 arba gėlių žemę su perlito grūdeliais. Dėmesio: krosandra atvėsus šaknims (ypač drėgnoje žemėje) gali bemat pražūti! Pasirūpinti, kad žemė būtų šilta.

Dauginimas: Vasario mėnesį viršūnių auginiais, kurie gerai šaknijasi šildomoje dauginimo lysvėje. Jaunus augalus dažnai genėti, kad išaugtų gražus krūmelis.

Kenkėjai, ligos: Amarai, voratinklinės erkės. Jei per sausas oras arba šalta ir per drėgna žemė, ima kristi arba susisuka lapai.

Žydėjimo laikas: Nuo gegužės iki rugsėjo.

Šeima: Acanihaceae, akantiniai.

Tėvynė: Lidija, Ceilonas.

Geriausiai auga: Šviesioje (ypač žiemą), bet pusiau pavėsingoje, uesaulėtoje, ištisus metus šiltoje vietoje. Žiemą mėgsta šiltas (ne vėsesnes kaip 18°C) patalpas.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top