Ko reikia kambariniams augalams?

Šviesa. Šviesoje fotosintezės būdu augalas gaminasi reikiamus angliavandenius. Geriausia augalas tarpsta, kai apšvietimas nemažesnis nei 10000 liuksų. Esant 1000 ir mažiau liuksų augalas nustoja augęs, nekrauna žiedų. Vidutiniškai jam per dieną reikia 12-16 valandų apšvietimo.
Šiluma. Šiluma skatina augimą ir kitus procesus. Kuo šilčiau ir šviesiau laikomas augalas, tuo jam reikia daugiau vandens. Labai ribotai liekite augalus, kurie stovi vėsiai.
Vanduo. Vanduo augale išnešioja maisto medžiagas. Vandens dėka šaknys iš žemės paima druskas. Augalas nuolatos garina vandenį. Kambariniai augalai, kurie stovi šviesiai, šiltai, esant sausam orui, reikalauja nuolatinio
laistymo.
Oras. Kambariniai augalai taip pat nori švaraus oro kaip ir žmogus. Įvairūs oro taršalai, net ir cigarečių dūmai, jiems kenkia, stabdo jų žydėjimą bei kitus augimo procesus. Svarbu taip pat ir oro drėgmė. Kai kurie atogrąžų augalai
puikiai jaučiasi prie 60-80 proc. santykinio drėgnumo. Kitiems pakanka ir mažiau.
Dirvožemis bei trąšos. Iš dirvožemio augalas pasiima jam reikalingas maisto medžiagas, todėl dirva turi būti trąši, lengva ir puri, kad susilaikytų drėgmė ir ji būtų pralaidi orui. Gerinti žemei naudojamos durpės, pjuvenos, molio gurvuoliai ir kt.
Augalus būtina tręšti. Pagrindinės maisto medžiagos – azotas, fosforas, kalis, magnis.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top