Karpažolė

Karpažolė (Euphorbia)

Karpažoliniai, ketvirtoji pagal dydį žydinčių augalų šeima, apima ir belapius sukulentus. Tai keistoki, nereiklūs kambariniai augalai, kurių daugelis labai panašūs į kaktusus. Euphorbia išskiria lipnų, pienišką skystį, o kaktusai neišskiria. Tai yra vienas iš būdų, kaip atskirti šią gėlę nuo kaktusų.

euphorbia-myrsinites-karpazole
Euphorbia Myrsinites, dar vadinama Asilo uodega

Dažniausiai sutinkamos šios rūšys: Euphorbia pseudocactus, Euphorbia tirucalli, Euphorbia erythraeae, Euphorbia balsamifera ir Euphorbia grandicornis. Kalėdų gėlė – poinsetija taip pat priklauso šiai gėlių šeimai.

Lietuvoje yra sutinkama keletas karpažolinių šeimos augalų rūšių. Viena iš jų – Dygliuotoji karpažolė (Euphorbia milii). Tai krūmas su smulkiais raudonais žiedeliais.

euphorbia-milii-karpazole-dygliuotoji-ziedas

Šeima: Euphorbiaceae, karpažoliniai.

Tėvynė: Afrika.

Geriausiai auga: Šviesioje arba saulėtoje, vasarą šiltoje, žiemą 15 -18°C patalpoje. Vasarą galima laikyti lauke, bet pastogėje, kad neužlytų lietus.

Laistymas, tręšimas: Pavasarį ir vasarą lieti ne daug, rudenį ir žiemą — dar mažiau (geriausia pilti vandenį iš apačios), Tręšti nuo balandžio iki rugsėjo kaktusams skirtomis gerai atskiestomis trąšomis.

Kiti priežiūros ypatumai: Jei reikia, pavasarį persodinti į kaktusų žemę su ketvirtadaliu molingos sodo dirvos.

Dauginimas: Sėklomis arba stiebo dalių augimais — nelygu rūšis. Pjūvių vietas būtina palaikyti drungname vandenyje (sustabdo syvų tekėjimą ir neleidžia audiniams sukibti) ir prieš įsmeigiant į žemę kiek apdžiovinti.

Kenkėjai, ligos: Retai.

Atsargiai: Karpažolės nuodingos žmonėms ir gyvūnams, syvai turi odą ir gleivinę dirginančių medžiagų, saugotis, kad jie nepatektų į akis arba į atvirą žaizdą! Kai kurios rūšys spygliuotos — galima susižeisti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top