Orchidėjų laistymas

Orchidėjų laistymo būdai

Nudžiuginote save patys ar pradžiugino  draugai, padovanodami orchidėją. Puikiais žiedais skleidžiasi nuostabios gėlės grožis. Tobula… Bet džiugesio bangai nuvilnijus, dingteli įkyroka mintis – o kaip gi laistyti orchidėją? Ji auga kažkur tai pietuose, lyg ir džiunglėse, o gal ir ne?

orchidėjų laistymas

Pasirodo blogiausia, ką galima padaryti su orchidėja, tai ją perlieti – prilieti per daug vandens į žemę. Tik įsigijus gėlę, na, kai džiaugsmo emocijos jau nuslūgsta ir praktiškas mąstymas grįžta į savo įprastas vėžes, apžiūrėkite žemę vazonėlyje. Gali būti, kad žemė jau ir tuo metu yra per drėgna. Jei taip yra, tuomet leiskite jai pradžiūti ir neliekite vandeniu.

Kaip suprasti ar žemė dar drėgna ar jau sausa? Įdurkite į žemę medine ar plastikine lazdele, tušinuku ar pieštuku, arba pirštu, – jeigu ant pieštuko ar piršto paviršiaus jaučiama drėgmė – žemė dar ne per sausa ir laistyti dar nereikia.

Neužmirškite pažiūrėti, kad vazonėlio dugne būtų skylutė, vandens pertekliui nubėgti. Gamtos sąlygomis orchidėjos gyvena džiunglėse ant medžių, kurių žievės paviršiumi natūraliai bėga vanduo. Skirtingai nuo kitų augalų, orchidėjos nėra “žuvelės”, plaukiojančios stovinčiame vandenyje. Vandens prisotintoje aplinkoje, jas prigaus šaknų puvinys ir grožio dienos bus suskaičiuotos. Labai svarbu, kad orchidėjos augtų vazone, iš kurio vandens perteklius laisvai gali ištekėti pro jo apačioje esančią skylutę ar skylutes.

Taigi, žemė jau sausa, vazonelyje yra drenažas (skylutė vandeniui išbėgti) – laikas laistyti orchidėją.

Vanduo pilamas iš viršaus. Lėkštelėje po vazonėliu atsirandantis vanduo tučtuojau yra pašalinamas.

Vazonėlį su gėle galima įstatyti į indą su vandeniu ir palikti mirkti 10 – 15 min. Substratas sugers tiek vandens, kiek jam reikia, o išėmus vazonėlį su gėle iš indo, vandens perteklius ištekės per vazonėlio drenažinę skylutę.

Galima laikyti vazonėlį su substratu virš indo, į kurį bėga vanduo ir taip keletą kartų perlieti vandeniu. Pakartojame tai keletą kartų, kad visas substrato paviršius įsisavintų pakankamai drėgmės.

Kartais orchidėjos mėgsta, o gal tai ir yra geriausias laistymo būdas, – “nusiprausti” lyg po dušu. Prigimties neišnaikinsi, – jos gi iš ten, – kur liūtys, kur liūčių sezono metu lietus pila kaip iš kibiro. Tačiau nepiktnaudžiaukite, jei Jūsų liūtis – tai nenusistovėjęs vanduo, bėgantis tiesiai iš virtuvės ar vonios maišytuvo.

O kas kiek laiko laistyti orchidėjas? Panašu, kad vienareikšmiško atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo kambario drėgnumo, temperatūros, žemės struktūros ir kitų faktorių.  Tiksliausia turbūt būtų pasinaudoti pieštuko technika, paminėta aukščiau, – pieštukas sausas – laikas laistyti.

Dalinkitės!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top