P

juoduoja pomidorų lapai

Kodėl juoduoja pomidorų lapai ir ką daryti

Jei pomidorų lapai pradeda juoduoti, tai gali būti kelių, galimų problemų požymiai. Pateiksime keletą, dažniausiai pasitaikančių priežasčių, ir ką daryti susidūrus su šia problema. Dažniausiai pasitaikančios pomidorų lapų juodavimo priežastys Pomidorų sausligė, Juodasis puvinys ar Tomato Alternaria: yra grybelinė liga, pažeidžianti pomidorų augalus. Paprastai prasideda kaip mažos juodos dėmės ant apatinių lapų, kurios palaipsniui didėja. …

Kodėl juoduoja pomidorų lapai ir ką daryti Read More »

Pankoliai

Pankoliai (foeniculum vulgare), dar vadinami vaistiniais krapais, yra salierinių, skėtinių šeimos augalai. Stiebas viršuje smarkiai išsišakoja į “skėčius” su smulkiais, gelsvais žiedeliais. Vaisiai – cilindro formos, su išilginėmis briaunomis, žalsvai rudos spalvos, dvisėkliai. Natūraliai augalas paplitęs Viduržemio jūros ir Vakarų Azijos kraštuose. Tai keleriopai naudingas augalas. Senovės egiptiečiai, graikai, romėnai, indai, kinai pankolį vertino kaip augalą, turintį  prieskoninių ir vaistinių …

Pankoliai Read More »

Daržinis poras

Tai maistinė ir prieskoninė daržovė, turinti gydomųjų savybių. Ji žmonių auginama kaip kultūrinis augalas nuo Romos imperijos laikų. Lietuvoje dažniau auginama gyventojų kolektyviniuose soduose. Poras yra dvimetis augalas, bet naudojamas pirmaisiais metais. Jų vegetacijos laikotarpis gana ilgas, todėl daigus tenka užauginti šiltlysvėse jau kovo mėn. pradžioje. Porai nesuformuoja galvutės kaip svogūnai, bet išaugina ilgą baltą lapkotį. Kai daigas pasiekia maždaug žąsies plunksnos …

Daržinis poras Read More »

Saldžiosios paprikos

Gerą saldžiųjų paprikų derlių lemia daigų amžius ir jų kokybė. Daigus galima auginti be pikavimo ir pikuojant. Saldžiųjų paprikų daigus geriau sėkite tiesiai i polietileninius ar durpinius puodelius, t.y jų nepikuokite, nes vėliau derės. Saldžiosios paprikos – šviesiamėgiai augalai, todėl daigus auginant vasario mėnesį, reikia papildomai juos apšviesti. Intensyvi šviesa būtina, kai daigai turi 3-4 tikruosius lapelius. Optimalus šviesos periodas daigų auginimo …

Saldžiosios paprikos Read More »

Pupos

Palyginti su kitomis pupelių rūšimis, pupos yra daug stipresnės – tiek skonio, tiek ir paties augalo atsparumo požiūriu. Deja, pupas dažnai apninka juodieji amarai. Poreikiai. Ši šalčiui atspari daržovė dera bet kokioje dirvoje, jei tik ji ne per sausa. Kadangi pupos sėjamos anksti, tai dirvą iš rudens reikia patręšti kompostu ir gerai įdirbti, kad pavasarį beliktų …

Pupos Read More »

Raudonžiedės pupelės

Jos yra atsparesnės negu vijoklinės ir mažiau reiklios dirvos kokybei. Tačiau jas galima sėti tik iki birželio pradžios, nes jų brendimo trukmė 2-3 savaitėm ilgesnė negu vijoklinių pupelių. Išoriškai šiurkščios šių pupelių ankštys, anksti nuskintos, skleidžia ypač stiprų pupelių kvapą.

Vijoklinės pupelės

Vijoklinės pupelės labai panašios į raudonžiedes pupeles, kurios dėl savo patrauklių žiedų vertinamos ir kaip dekoratyvinės, labai tinkančios apželdinimui. Poreikiai. Palyginti su krūminėmis pupelėmis, vijoklinės pupelės duoda gausesnį derlių, tačiau ir jų poreikiai didesni. Joms netinka sunki dirva. Norint gauti gerą derlių, reikia vijoklinėms pupelėms parinkti purią, gilią, humusingą dirvą, esančią šiltoje ir nuo vėjo …

Vijoklinės pupelės Read More »

Krūminės pupelės

Krūminės pupelės keroja mažiau negu vijoklinės, joms nereikia atramų, tačiau jų derlius ne toks gausus. Poreikiai. Krūmines pupelės dera ir paūksmėje, joms tinka kiekviena dirva, jei tik ji nėra labai sausa arba be galo šlapia; ji turėtų būti puri ir taidi, nes pupelės leidžia ilgas šaknis. Maistingomis medžiagomis jos aprūpinamos, patręšus kompostu arba pirktinėmis organinėmis …

Krūminės pupelės Read More »

Scroll to Top