Daržo darbai

Melionų auginimas

Tai iš Azijos pietvakarių kilęs augalas. Melionai yra agurkinių šeimos augalai, kurių vaisiai panašūs į arbūzų. Jie saldūs, kvapnūs, švelnaus skonio. Atvirame grunte jie auga tik šiltesnio klimato kraštuose. Mūsų krašte sėkmingai auginami inspektuose. Ne vėliau kaip gegužės 15 d. sudaiginamos sėklos. Daiginti geriausia inde su drėgnomis pjuvenomis, šiltoje vietoje. Maždaug 20 °C temperatūroje jie sudygsta per savaitę. Kai susidaro 2-3 …

Melionų auginimas Read More »

Svogūnų atsargų ruošimas

Svogūnų laiškams pradėjus gelsti arba gulti, kai oras sausas, nedelsiant išraukite ir, paskleidę plonu sluoksniu, padžiovinkite. Rinkdami nuo dirvos rūšiuokite. Storakakliai būna nevisiškai subrendę, todėl juos pirmiausia sunaudokite maistui. Prieš paruošimą svogūnų galvutes gerai išdžiovinkite. Iškasę svogūnų galvutes, jas 4-5 d. palaikykite saulėtoje vietoje ir dar 2-3 savaites sausoje, bet gerai vėdinamoje patalpoje. Gerai išdžiūvusių svogūnų galvučių yra sausas ir plonas kaklelis, likęs …

Svogūnų atsargų ruošimas Read More »

Apie ankstyvųjų bulvių sodinimą

Patyrę bulvių augintojai žino, kad tinkama ankstyvųjų bulvių rūšis ir teisingas bulvių gumbų apdirbimas prieš sodinimą yra geras būsimojo derliaus pagrindas. Pirmiausia reikia pašalinti biologiškai ar mechaniškai pažeistus gumbus. Tuomet reikia sudaryti bulvių gumbams kuo geresnes sąlygas sudygti. Sudygę augalai greičiau ir geriau išvysto šaknis, kurios lengviau ir aktyviau įsisavina maisto medžiagas iš dirvožemio, paprasčiau pasinaudoja pavasarine drėgme, todėl …

Apie ankstyvųjų bulvių sodinimą Read More »

Žemuogių sodinimas

Geriausias laikas sodinti žemuoges – liepos 25 d.-rugpjūčio 10 d. Sodinama apsiniaukusią dieną arba vakare. Sodinami daigai su 3-4 lapeliais. Kereliai atskiriami nuo motininio kero, iškasami su žemėmis ir pasodinami į paruoštą lysvę. Jeigu daigus pirkote, jie nuplaunami tokiame tirpale: 3 šaukštai valgomosios druskos ir 1 šaukštelis vario sulfato ištirpinamas 10-yje litrų vandens, į jį 15 min. pamerkiamas visas kerelis (su …

Žemuogių sodinimas Read More »

Žemuogių auginimas

Žemuogės gerai auga lygiame arba su nuolydžiu į pietvakarius sklypelyje. Žemuogės neauginamos stačiuose šlaituose, žemose vietose, kur susilaiko šaltas oras, nes vėliau prinoksta uogos ir augalai dažniau serga. Žemuogės mėgsta drėgmę, bet ne drėgmės perteklių. Vieta, kur auginamos žemuogės, turi būti apsaugota nuo vėjų, nes dalis šaknų iššąla 10-12 °C šaltyje. Žemuoges nepatartina auginti toje pačioje …

Žemuogių auginimas Read More »

Morkų sodinimas

Kada sodinti? Sėjos terminai susiję su būsimu morkų derliumi. Lėtai dygstančios sėklos reikalauja didesnio dirvos drėgnumo, todėl sėjama kuo anksčiau, kol dirvoje pakanka pavasario drėgmės. Sėjant vėliau sėklos patenka į sausą žemę, išdygsta reti ir silpni daigai, o kartais nesudygsta visai. Morkoms sėti tinkamiausias laikas: ankstyvųjų veislių – balandžio 20-25 d., vidutinio ankstyvumo balandžio 25 …

Morkų sodinimas Read More »

Žiedinių kopūstų auginimas

Daigai Norint gauti ankstyvą derlių, žiediniai kopūstai kovo-balandžio mėn. auginami daigais. Dažniausiai sodinami ankstyvųjų veislių kopūstai. Daugelis sodininkų išaugina gerą derlių, pasėję sėklas į lysvę balandžio trečiame dešimtadienyje ir uždengę plėvele. Sėklos sėjamos eilėmis, tarp kurių paliekamas 10 cm tarpas, o tarp sėklų 5-6 cm tarpelis. Pasėjus sėklas, lysvė uždengiama agroplėvele arba, padarius neaukštus lankus, …

Žiedinių kopūstų auginimas Read More »

Baltųjų gūžinių kopūstų daigų sodinimas

Daigų sodinimas į lysvę Sklypelio paruošimas. Kopūstams parenkama atvira, saulėta, derlinga vieta, gali būti nedideli pietiniai arba pietrytiniai šlaitai. Geriausiai kopūstams tinka dirva po ankštinių ir grūdinių kultūrų, agurkų, svogūnų, šakniavaisių, bulvių. Toje pačioje vietoje kopūstai auginami 2-3 metus, o po to kopūstus joje galima sodinti tik po 4 metų. Kopūstams reikalingas derlingas, geros struktūros dirvožemis. …

Baltųjų gūžinių kopūstų daigų sodinimas Read More »

Scroll to Top